EMWO Meble
Feng Shui w domu - jakie są zasady?
Feng Shui w domu - jakie są zasady?

Feng Shui w domu

Feng Shui w wolnym tłumaczeniu oznacza wiatr i wodę, a więc niejako ruchome elementy przyrody. To starożytna, chińska sztuka planowania i urządzania przestrzeni, zgodnie z którą każde wnętrze jest nacechowane energią, a odpowiednia aranżacja pozwoli nam ułatwić jej przepływ, co korzystnie wpłynie na różne aspekty naszego życia. Cała koncepcja tej sztuki polega na wierze, że energia krąży we wszechświecie i trzeba stworzyć jej ku temu dobre warunki, by ułatwić jej dostęp do nas i naszego życia. Może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie, uczucia oraz karierę.

Zgodnie z zasadami Feng Shui na nasze życie oddziałuje energia. Żeby ją odpowiednio nakierować i nie blokować jej przepływu, powinniśmy przestrzegać ściśle kilku wytycznych. Według nauk Feng Shui to, czy nasze życie będzie dobre i satysfakcjonujące w dużej mierze zależy od tego w jakich warunkach żyjemy.

Według stylu Feng Shui powinniśmy kierować się trzema zasadami, które ułatwiają nam przepływ energii:

  1. Zasada Yin i Yang

  2. Siatka Bagua

  3. Zasada pięciu żywiołów

Zasada Ying-yang

Ying-Yang najlepiej odzwierciedla symbol Tai Chi: koło podzielone na wie części, jedna z nich jest biała, ale zawiera małą cząstkę czerni, a druga jest czarna z małą cząstką bieli. To czysty przekaz o harmonii i jedności przeciwieństw. Wszystko, co nas otacza ze sobą współgra. Ying jest symbolem żeńskości i symbolizuje zimno, księżyc i uległość natomiast Yang- to męskość, ciepło, słońce, działanie. Aby nasze wnętrze były kompletne i w zgodzie z duchem Feng Shui musimy nauczyć się je ze sobą łączyć.

feng shui w domu

Zasada pięciu żywiołów

W Feng Shui każdy kolor uważa się za część jednego z pięciu elementów: ognia, ziemi, metalu, wody i drewna. Powinniśmy jednak stosować je z umiarem i wybierać raczej stonowane kolory. Inne barwy powinny stanowić jedynie dodatek, nadawać odpowiedniego charakteru i umiejętnie podkreślać wnętrze.

Siatka Ba Gua

Ważnym punktem w urządzeniu wnętrza w stylu Feng Shui jest wytyczenie siatki Ba Gua. Każda ze stref wyznacza inną sferę życia i składa się z dziewięciu pól. Każde pomieszczenie powinno mieć inną energię oraz być inaczej urządzone. Każda część naszego domu jest inaczej nacechowana energetycznie i czasem musimy użyć pewnych trików jak np. odpowiednie ustawienie mebli czy dodatków, żeby odblokować energię i zapewnić sobie tym samym szansę na jej dobre działanie, które podniesie nasz komfort życia.

Jeśli chcemy wprowadzić zasady Feng Shui do naszego domu, powinniśmy zacząć od uporządkowania przestrzeni. Gruntowne porządki, podczas których pozbędziemy się wszystkiego, co zbędne są absolutnie niezbędne. Bałagan oraz zbyt duża ilość przedmiotów w widocznym miejscem nie tylko nas dekoncentruje, ale również utrudnia przepływ energii.

Sypialnia według Feng Shui

Odpowiednie kolory oraz ułożenie mebli sprawi, że nie tylko poprawi się jakość naszego snu, ale też wiele innych kwestii. Bezsprzecznie to łóżko powinno stanowić najważniejszy punkt naszej sypialni. Koniecznie też musi być ono nowe! Według Feng shui energia może się kumulować w meblach, będziemy przytłoczeni i nieświadomie będziemy pod jej złym wpływem. Ważne, żeby łóżko było z naturalnych materiałów, a jego wezgłowie znajdowało się przy ścianie w taki sposób, żeby umożliwić dojście do łóżka z każdej strony. Istotne jest również, by część gdzie spoczywają podczas snu nasze nogi nie było skierowane w stronę drzwi. Wybierzmy jasne kolory, inspirowane kolorami ziemi i lustra, które podobno potęgują namiętność. Na noc jednak powinniśmy je zakryć gdyż utrudniają spokojny sen.

Salon w stylu Feng Shui

Salon powinien zawierać wiele światła. Jeśli nie posiada zbyt wielu okien, tu również świetnie sprawdzi się zastosowanie luster. Trzeba również pamiętać, by okna były zawsze czyste, gdyż utrudnione przenikanie światła słonecznego może hamować przenikanie energii. Kolor bazowy powinien być naturalny i jasny. To bardzo ważne, gdyż te barwy nawiązują do natury oraz przypominają o niezwykle istotnym kontakcie z ziemią, naszą Matką.

Warto zadbać o delikatne materiały, aksamitnie miękkie w dotyku oraz świece i kadzidła zapachowe. Powinniśmy zatroszczyć się o wszystkie nasze zmysły, byśmy mogli poczuć się komfortowo i miło.

A może chciałbyś przyciągnąć do siebie bogactwo? Według Feng shui pomocne w tym na pewno okaże akwarium z rybkami! Woda ma wielką moc przyciągania dobrej energii, a rybki- koniecznie 9 przyniosą nam szczęście i pieniądze. Warto rozważyć też zakup złotej rybki, aby podwoić swoje szanse na sukces w tej dziedzinie! W końcu to złotej rybce zwierzamy się ze swoich marzeń, prawda? Może w końcu zechce spełnić nasze życzenia...

feng shui w domu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium