EMWO Meble
Instrukcja użytkowania produktu

Informacje ogólne. 

Sklep meblemwm.pl jest sklepem internetowym wysyłkowym. Nasze towary są spakowane w kartony i zabezpieczone materiałem pakowym.  Po dostawie przez firmę kurierską należy rozpakować towar w ciągu 72 godzin w celu sprawdzenia czy nie posiada wad, uszkodzeń i czy zamówiony produkt zgadza się z otrzymanym. Montaż jest we własnym zakresie, nie świadczymy usług montażu, skręcania i ustawiania mebli. Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.

Informacje o produktach na indywidualne zamówienie.

Produkty tworzone na indywidualne zamówienie np. narożniki, fotele w tkaninie inna niż standardowa podana na stronie nie podlegają zwrotowi
Po upływie 48 godzin, zamówienie wchodzi w plan produkcyjny i nie ma możliwości zmian tkaniny, pikowania, wymiarów produktu itp.
Kolory tkanin na ekranach telefonów, komputera mogą różnić się od rzeczywistych. Przed zamówieniem doradzamy zamówić darmową próbkę materiału poprzez sklep@emwomeble.pl, lub telefonicznie 77 540 7847 

Instrukcja użytkowania - KRZESŁA, TABORETY

Przeznaczenie

  • Krzesła są meblami przeznaczonymi do siedzenia
  • Krzesła są przeznaczone do siedzenia tylko jednej osoby
  • Krzesła gwarantują bezpieczne użytkowanie przez osoby o wadze (waga maksymalna podana w parametrach technicznych, na stronie sklepu)
  • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi. 

Warunki użytkowania

  1. Produkty typu krzesła są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków
  2. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  3. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
  4. Krzesła należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
  5. Krzesła nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  6. Krzesła należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich wywracać, rzucać, wieszać i ustawiać jedno na drugim.
  7. Nie należy się kołysać na krzesłach, gdyż może to spowodować upadek i stanowić zagrożenie dla zdrowia.
  8. Bezwzględnie, nigdy nie należy stawać, klękać, kucać, leżeć, stawać na głowie na siedzisku
  9. Siadanie na poręczach, siadanie na oparciu i wzmocnieniach może spowodować uszkodzenie elementów i wywrócenie krzesła.
  10. Na krzesłach nie należ wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować utratę stabilności.
  11. Nie należy ustawiać na powierzchnie blatów stołowych, parapetów itp. Upadek z takiej wysokości może uszkodzić krzesło.
  12. Krzeseł nie należy stawiać na mokrej powierzchni np. mokre dywany, podłogi i suszyć na nich mokrej odzieży, ręczników itp
  13. Pazury i zęby zwierzą mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia. 
  14. Krzesła drewniane posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi
  15. Podczas przemieszczania krzeseł należy chwytać z nieruchome elementy np. oparcie,lub siedzenie. nie należy łapać za nóżki, guziki, wystające elementy. 
  16. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia krzeseł. Szczególnie narażone sa jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach na krzesła.
  17. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nogi krzeseł. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
  18. Prawidłowo skręcone według instrukcji i użytkowane zgodnie z zaleceniami krzesła są trwałe.
  19. Krzesła nie mogą służyć do zabaw dla dzieci np. zabawa w budowanie namiotu, skakanie z krzesła na krzesło, budowanie konstrukcji z krzeseł.

Pielęgnacja

  1. Krzesła należy czyścić suchą ścierką. przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
  2. Wszystkie części ażurowe, wyplatane, tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
  3. Powłoka lakiernicza i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, alkohol, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
  5. Posiadając krzesła zawierające części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbkę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka. 
  6. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli. Dotyczy to w szczególności krzeseł z drewnianymi nóżkami i krzeseł skandynawskich model: art105c, art106, em01, emo1n, art118 itp)
  7. Okresowo należy sprawdzać krzesła czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne

  1. W krzesłach tapicerowanych tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto moga występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
  2. W krzesłach tapicerowanych występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
  3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
  4. Efekt pillingu i mechacenia tkanin jest procesem naturalnym i niemożliwym do całkowitego wyeliminowania.
  5. Przy zahaczeniu tkaniny istnieje możliwość wyciągnięcia przędzy.
  6. Efekt mienienia, cieniowania tkaniny jest naturalnym zjawiskiem, szczególnie w przypadku dzianin typu velvet.
  7. Zaleca się unikać mocnych punktowych napięć na powierzchnię tkaniny, które mogą skutkować rozchodzeniem się tkaniny, nieodwracalnym naciągnięciem, rozdarciem tkaniny.
  8. Ze względów technologicznych odcień tkaniny może różnić się od próbki prezentowanej w katalogu o jeden, czasem nawet dwa tony barwy.
  9. Tkanina pokryta specjalna warstwą ochronna, tworzącą hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego , delikatnie odsączyć rozlaną ciecz.
  10. Migracja barwników z tkanin o kolorach intensywnych i ciemnych na jasne jest nieunikniona i jest naturalnym zjawiskiem.
  11. Działanie promieni UV i źródeł ciepła może spowodować zmiany kolorystyczne tkaniny (dotyczy to zwłaszcza intensywnych kolorów).
  12. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
  13. Niektóre krzesła posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
  14. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału. 

 

Instrukcja użytkowania - HOKERY 

Przeznaczenie

  • Hokery są meblami przeznaczonymi do siedzenia
  • Hokery są przeznaczone do siedzenia tylko jednej osoby
  • Hokery gwarantują bezpieczne użytkowanie przez osoby o wadze (waga maksymalna podana w parametrach technicznych, na stronie sklepu)
  • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi. 

Warunki użytkowania

  1. Produkty typu hokery są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków
  2. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
  3. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  4. Hokery należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
  5. Hokery nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  6. Hokery należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich wywracać, rzucać, wieszać i ustawiać jedno na drugim.
  7. Nie należy się kołysać na hokerach, gdyż może to spowodować upadek i stanowić zagrożenie dla zdrowia.
  8. Bezwzględnie, nigdy nie należy stawać, klękać, kucać, leżeć, stawać na głowie na siedzisku
  9. Siadanie na poręczach, siadanie na oparciu i wzmocnieniach może spowodować uszkodzenie elementów i wywrócenie hokera.
  10. Na hokerach nie należy wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować utratę stabilności.
  11. Nie należy ustawiać hokerów na powierzchnie blatów stołowych, parapetów itp. Upadek z takiej wysokości może uszkodzić produkt.
  12. Hokery nie należy stawiać na mokrej powierzchni np. mokre dywany, podłogi i suszyć na nich mokrej odzieży, ręczników itp
  13. Pazury i zęby zwierzą mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia. 
  14. Hokery drewniane posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi
  15. Podczas przemieszczania hokera należy chwytać z nieruchome elementy np. oparcie, lub siedzenie. nie należy łapać za nogę, guziki, wystające elementy, spocznik. 
  16. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia. Szczególnie narażone są jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach na hokerach.
  17. Prawidłowo skręcone według instrukcji i użytkowane zgodnie z zaleceniami hokery są trwałe.
  18. Hokery nie mogą służyć do zabaw dla dzieci np. zabawa w budowanie namiotu, skakanie, budowanie konstrukcji z hokerów.

Pielęgnacja

  1. Hokery należy czyścić suchą ścierką. przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
  2. Wszystkie części ażurowe, wyplatane, tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
  3. Powłoka lakiernicza, chromowana i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
  5. Posiadając hokery zawierające części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbkę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka. 
  6. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.
  7. Okresowo należy sprawdzać hokery czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne

  1. W hokerach tapicerowanych tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne welury mogą występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
  2. W hokerach występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
  3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
  4. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
  5. Niektóre hokery posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
  6. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału.
  7. W krzesłach tapicerowanych występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
  8. Efekt pillingu i mechacenia tkanin jest procesem naturalnym i niemożliwym do całkowitego wyeliminowania.
  9. Przy zahaczeniu tkaniny istnieje możliwość wyciągnięcia przędzy.
  10. Efekt mienienia, cieniowania tkaniny jest naturalnym zjawiskiem, szczególnie w przypadku dzianin typu velvet.
  11. Zaleca się unikać mocnych punktowych napięć na powierzchnię tkaniny, które mogą skutkować rozchodzeniem się tkaniny, nieodwracalnym naciągnięciem, rozdarciem tkaniny.
  12. Ze względów technologicznych odcień tkaniny może różnić się od próbki prezentowanej w katalogu o jeden, czasem nawet dwa tony barwy.
  13. Tkanina pokryta specjalna warstwą ochronna, tworzącą hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego , delikatnie odsączyć rozlaną ciecz.
  14. Migracja barwników z tkanin o kolorach intensywnych i ciemnych na jasne jest nieunikniona i jest naturalnym zjawiskiem. Działanie promieni UV i źródeł ciepła może spowodować zmiany kolorystyczne tkaniny (dotyczy to zwłaszcza intensywnych kolorów).

Instrukcja użytkowania - ŁÓŻKA TAPICEROWANE, ŁÓŻKA DREWNIANE

Trwałość łóżka zależy od sposobu jego użytkowania, przechowywania, regularnej konserwacji, serwisowania i czyszczenia. Nie należy korzystać z łóżka jeśli jest ono uszkodzone, lub któryś z elementów nie działa poprawnie. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane brakiem profesjonalnego serwisu, lub poprzez niewłaściwe użytkowanie łóżka - niezgodne z instrukcją użytkowania. Łóżko dostarczane jest w stanie rozłożonym, w każdy element jest w kartonie i należy samemu je złożyć zgodnie z instrukcją. Łóżko składa się z dwóch szczytów (górnego zagłówka i dolnego); dwóch boków, stelaża w zależności od modelu stelaż może być metalowy podnoszony do góry za pomocą siłowników, lub drewniany. Łóżko opiera się na czterech nóżkach w zależności od modelu plastikowych, lub drewnianych. Stelaż metalowy składa się z metalowej ramy, metalowych siłowników gazowych, listewek z drewna klejonego i plastikowych łączników listewek z ramą łóżka,. Stelaż drewniany składa się z drewnianej ramy i listewek z drewna klejonego i plastikowych łączników listewek z ramą stelaża. Łóżka dwuosobowe są przeznaczone do spania dla dwóch osób, łóżka jednoosobowe przeznaczone są do spania dla jednej osoby. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.

Przeznaczenie

  • Łóżka sprzedawane w naszym sklepie są meblami przeznaczonymi do spania dla osób dorosłych.
  • Łóżka w rozmiarach 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 są przeznaczone do spania dla maksymalnie 2 osób. Maksymalne obciążenie 250 kg
  • Łóżka w rozmiarze 80x200, 90x200 są przeznaczone do spania dla maksymalnie 1 osoby. Maksymalne obciążenie 150 kg
  • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi.

Konserwacja

  1. Przed każdym użyciem sprawdź stan łóżka (czystość, pęknięcia, uszkodzenia części strukturalnych, itp). 
  2. Sprawdzić prawidłowość funkcjonowania elementów ruchomych pod względem zużycia i przerwania (barierka, wysięgnik, rączka, podnóżek, zagłówek, siłowniki sprężynowe i siłowniki gazowe).
  3. Sprawdzić stan elementów drewnianych czy nie posiadają pęknięć i wystających elementów. 
  4. W przypadku łóżka z oświetleniem LED, należy sprawdzić wizualnie stan przewodów zasilających i poprawność podłączenia zgodnie ze schematem instalacji. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia odłączyć natychmiast przewód zasilający od sieci elektrycznej z gniazda sieciowego. Wyciąganie wtyczki z gniazdka dopuszczalne jest trzymając tylko za korpus wtyczki a nie za kabel. Skontaktuj się ze sprzedawcą lub serwisem w celu naprawy uszkodzenia. 
  5. Pojemnik na pościel służy tylko i wyłącznie do przechowywania pościeli. Dnem jest materiał, doczepiany na rzepy i nie należy go przepełniać, lub nadmiernie obciążać.
  6. W przypadku łóżek z podnoszonym stelażem, należy okresowo sprawdzać działanie siłowników podnoszących stelaż. W razie stwierdzenia nieprawidłowości należy zgłosić sprawę do producenta. Po upływie terminu gwarancji wymienić siłownik na nowy

Warunki użytkowania

  1. Łóżka model 114 i 868 maksymalna wysokość materaca w przypadku tych modeli to 22 cm, w przypadku wszystkich innych modeli to 30 cm wysokości.
  2. Łóżka powinny być przechowywane wyłącznie w suchych pomieszczeniach (od + +5 °C do + +40 °C) przy wilgotności względnej powietrza: 30–70%.
  3. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  4. Łóżka należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
  5. Łóżka nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metr do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  6. Łóżka należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich ustawiać do góry nogami i na boku. 
  7. Bezwzględnie, nigdy nie należy chodzić, biegać, skakać, stawać na głowie i umieszczać ciężkich elementów na łóżku.
  8. Łóżka posiadające podnoszony stelaż powinny być bezwzględnie chronione przed dziećmi. Stelaż podnoszony na siłownikach gazowych i na sprężynie nie powinien być obsługiwany przez dzieci.
  9. Łóżka z mocno pikowanymi zagłówkami: Jeśli łóżko ma mocno pikowany zagłówek, zagłówek może odpychać,  ściskać wyższe materace. W takich przypadkach zalecamy kupować materace do maksymalnej wysokości 20 cm.
  10. Siadanie na zagłówku może uszkodzić łóżko.
  11. Na łóżkach nie należy wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować zabrudzenie materiału.
  12. Pazury, zęby zwierząt I ostre produkty mogą uszkodzić meble. Przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału, lub nieodwracalne wgniecenia.
  13. Łóżka drewniane posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi
  14. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia łóżek. Szczególnie narażone są jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach na łóżko i wieszać mokrych tkanin zwłaszcza na łóżkach tapicerowanych.
  15. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nóżki. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
  16. Prawidłowo skręcone według instrukcji i użytkowane zgodnie z zaleceniami łóżka są trwałe.
  17. Plastikowe zaczepy trzymające drewniane po zamontowaniu w ramie stelaża nie powinny być wyjmowane. W przypadku próby demontażu, wyjęcia z mogą ulec zniszczeniu. Wymiana listewki powinna następować łącznie z wymianą plastików na nowe.
  18. Łóżka nie mogą służyć do zabaw dla dzieci
  19. Jeśli łóżko stoi nie używane, należy zapewnić mu opakowanie np. folię która chroni je przed (np. słoną wodą, morskim powietrzem, piaskiem, pyłem) i odłączyć przewód prądowy z gniazdka sieciowego jeśli taki posiada. Przewód prądowy chronić przed uszkodzeniem. 

Pielęgnacja

  1. Łóżka należy czyścić suchą ścierką. przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
  2. Wszystkie części ażurowe i tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
  3. Powłoka lakiernicza, chromowana i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
  5. Łóżka tapicerowane zawierające części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbkę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka. 
  6. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.
  7. Okresowo należy sprawdzać łóżka czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne

  1. W łóżkach tapicerowanych tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto moga występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
  2. W łóżkach tapicerowanych występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
  3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
  4. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
  5. Niektóre łózka posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
  6. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału.
  7. Efekt pillingu i mechacenia tkanin jest procesem naturalnym i niemożliwym do całkowitego wyeliminowania.
  8. Przy zahaczeniu tkaniny istnieje możliwość wyciągnięcia przędzy.
  9. Efekt mienienia, cieniowania tkaniny jest naturalnym zjawiskiem, szczególnie w przypadku dzianin typu velvet.
  10. Zaleca się unikać mocnych punktowych napięć na powierzchnię tkaniny, które mogą skutkować rozchodzeniem się tkaniny, nieodwracalnym naciągnięciem, rozdarciem tkaniny.
  11. Ze względów technologicznych odcień tkaniny może różnić się od próbki prezentowanej w katalogu o jeden, czasem nawet dwa tony barwy.
  12. Tkanina pokryta specjalna warstwą ochronna, tworzącą hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego , delikatnie odsączyć rozlaną ciecz.
  13. Migracja barwników z tkanin o kolorach intensywnych i ciemnych na jasne jest nieunikniona i jest naturalnym zjawiskiem. Działanie promieni UV i źródeł ciepła może spowodować zmiany kolorystyczne tkaniny (dotyczy to zwłaszcza intensywnych kolorów).

Instrukcja użytkowania - ŁÓŻKO METALOWE PIĘTROWE

Trwałość łóżka zależy od sposobu jego użytkowania, przechowywania, regularnej konserwacji, serwisowania i czyszczenia. Nie należy korzystać z łóżka piętrowego jeśli jest ono uszkodzone, lub któryś z elementów jest uszkodzony. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane brakiem profesjonalnego serwisu, lub poprzez niewłaściwe użytkowanie łóżka - niezgodne z instrukcją użytkowania. Łóżko dostarczane jest w stanie rozłożonym, każdy element jest w kartonie i należy samemu je złożyć/skręcić. Kartony z elementami łóżka powinny być wnoszone przez dwie osoby. Informujemy, że materac piankowy jest najtańszą opcją i służy do tymczasowego użytku dla osób o wadze do 60kg. Powyżej 60 kg zalecamy materace sprężynowe o grubości od 14  do 20 cm. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli. Łóżka sprzedawane są bez mocowań, zaczepów i  elementów służących do przytwierdzenia łóżka do podłogi, lub ściany. Jeśli jest potrzeba usztywnienia łóżka, klient we własnym zakresie mocuje łóżko do podłogi i ściany w taki sposób by nie ingerować w konstrukcję łóżka. 

Przeznaczenie

Przeznaczenie

  • Łóżka piętrowe sprzedawane w naszym sklepie są meblami przeznaczonymi do spania dla osób dorosłych.
  • Łóżka metalowe 80x200 i 90x200, przeznaczone są do spania maksymalnie 2 osób. Jedna na górze i jedna na dole. Maksymalne obciążenie 120kg dół i 100 kg góra. Łóżko może być rozłożone na dwa pojedyncze łóżka.

Warunki użytkowania

  1. Maksymalna wysokość materaca to 20 cm, minimalna to 10 cm
  2. Używanie górnego piętra tylko i wyłącznie z przykręconymi barierkami ochronnymi.
  3. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin.  Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  4. Łóżka powinny być przechowywane wyłącznie w suchych pomieszczeniach (od + +5 °C do + +40 °C) przy wilgotności względnej powietrza: 30–70%.
  5. Łóżka piętrowe należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
  6. Łóżka piętrowego nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1 metr do czynnych źródeł ciepła jak grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  7. Łóżka należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich ustawiać do góry nogami i na boku. 
  8. Bezwzględnie, nigdy nie należy chodzić, biegać, skakać, umieszczać ciężkich elementów np. lodówka na łóżku.
  9. Pazury i zęby zwierząt mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować zarysowania.
  10. Łózka metalowe piętrowe posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi.
  11. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nóżki. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
  12. Prawidłowo skręcone I użytkowane zgodnie z zaleceniami łóżka metalowe piętrowe są trwałe.
  13. Łóżka metalowe piętrowe nie mogą służyć do zabaw dla dzieci I jako regał.
  14. Jeśli łóżko stoi nie używane, należy zapewnić mu opakowanie np. folię która chroni je przed (np. słoną wodą, morskim powietrzem, piaskiem, pyłem)
  15. Łóżko można podnosić, chwytając wyłącznie za stałe elementy dolnego piętra.
  16. Przed każdym użyciem łóżka metalowego piętrowego sprawdź jego stan (czystość, pęknięcia, uszkodzenia i czy nie ma wystających elementów itp). Należy sprawdzić pod względem zużycia i uszkodzeń elementy takie jak barierka I drabinka.
  17. W Przypadku użytkowania łóżka przez dwie osoby, osoba cięższa powinna spać na dolnej części a osoba lżejsza na górnej. 
  18. W przypadku kiedy z łóżka piętrowego korzysta jedna osoba, powinna zająć dolne piętro łóżka.

  19. Dla większej stabilności zalecamy przymocować łóżko do ściany.

     

Pielęgnacja

  1. Łóżka metalowe piętrowe należy czyścić suchą ścierką. Przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
  2. Wszystkie części należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
  3. Powłoka lakiernicza, chromowana i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np: czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
  5. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.
  6. Okresowo należy sprawdzać łóżka metalowe piętrowe czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

 

Instrukcja użytkowania - FOTELE I PODNÓŻKI

Przeznaczenie

  • Fotele są meblami przeznaczonymi do siedzenia. Maksymalne obciążenie fotela 140 kg
  • Podnóżki przeznaczone są do podparcia nóg podczas siedzenia na fotelu. Maksymalne obciążenie do 40 kg
  • Fotele są przeznaczone do siedzenia tylko jednej osoby
  • Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.
  • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi. 

Warunki użytkowania

  1. Produkty typu fotel i podnóżek są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
  2. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  3. Fotele i podnóżki należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
  4. Fotele i podnóżki nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  5. Fotele i podnóżki należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich wywracać, rzucać, wieszać i ustawiać jedno na drugim.
  6. Nie należy się kołysać na fotelach i podnóżkach, gdyż może to spowodować wyłamanie nóżek, upadek i stanowić zagrożenie dla zdrowia.
  7. Bezwzględnie, nigdy nie należy stawać, klękać, kucać, leżeć, stawać na głowie na siedzisku.
  8. Siadanie na oparciach, siadanie na podłokietnikach i wzmocnieniach może spowodować uszkodzenie elementów i wywrócenie fotela.
  9. Na fotelach i podnóżkach nie należy wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować utratę stabilności i wybrudzenie mebla.
  10. Nie należy ustawiać na powierzchnie blatów stołowych, parapetów itp. Upadek z takiej wysokości może uszkodzić fotel.
  11. Foteli i podnóżków nie należy stawiać na mokrej powierzchni np. mokre dywany, podłogi i suszyć na nich mokrej odzieży, ręczników itp
  12. Pazury i zęby zwierzą mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia. 
  13. Fotele i podnóżki drewniane mogą posiadać prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi
  14. Podczas przemieszczania foteli i podnóżków należy chwytać z nieruchome elementy np. oparcie, lub siedzenie. Nie należy łapać za nóżki, guziki, wystające elementy. 
  15. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia foteli. Szczególnie narażone są jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach na krzesła.
  16. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nogi fotela. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
  17. Fotele i podnóżki należy prawidłowo skręcić wg instrukcji i użytkować zgodnie z zaleceniami.
  18. Fotele i podnóżki nie mogą służyć do zabaw dla dzieci np. zabawa w budowanie namiotu, skakanie z krzesła na krzesło, budowanie konstrukcji z krzeseł.
  19. Wszystkie części ażurowe, wyplatane, tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć
    miękką szmatką.
  20. Powłoka lakiernicza i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  21. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np. czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta.
  22. Posiadając fotel zawierający części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego
    zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka
  23. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.
  24. Okresowo należy sprawdzać fotel czy nie maja żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne

  1. W fotelach i podnóżkach tapicerowanych tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto moga występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
  2. W fotelach i podnóżkach tapicerowanych występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
  3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
  4. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
  5. Niektóre fotele i podnóżki posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
  6. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału.
  7. Efekt pillingu i mechacenia tkanin jest procesem naturalnym i niemożliwym do całkowitego wyeliminowania.
  8. Przy zahaczeniu tkaniny istnieje możliwość wyciągnięcia przędzy.
  9. Efekt mienienia, cieniowania tkaniny jest naturalnym zjawiskiem, szczególnie w przypadku dzianin typu velvet.
  10. Zaleca się unikać mocnych punktowych napięć na powierzchnię tkaniny, które mogą skutkować rozchodzeniem się tkaniny, nieodwracalnym naciągnięciem, rozdarciem tkaniny.
  11. Ze względów technologicznych odcień tkaniny może różnić się od próbki prezentowanej w katalogu o jeden, czasem nawet dwa tony barwy.
  12. Tkanina pokryta specjalna warstwą ochronna, tworzącą hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego , delikatnie odsączyć rozlaną ciecz. Migracja barwników z tkanin o kolorach intensywnych i ciemnych na jasne jest nieunikniona i jest naturalnym zjawiskiem. Działanie promieni UV i źródeł ciepła może spowodować zmiany kolorystyczne tkaniny (dotyczy to zwłaszcza intensywnych kolorów).

 

Instrukcja użytkowania - STOŁY, STOLIKI, ŁAWY, ŁAWO-STOŁY

Przeznaczenie

  • Stoły, stoliki, ławy, ławo-stoły są meblami przeznaczonymi do: pracy, spożywania posiłków, nauki.
  • Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.

Warunki użytkowania

  1. Stoły są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków.
  2. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
  3. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować uszkodzenia produktu. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  4. Stoły należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci, deszczu i alkoholu.
  5. Stoły nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  6. Stoły należy ustawiać na twardej i równej powierzchni.
  7. Nie wchodzić na stół, nie siadać na stole, nie układać krzeseł lub innych ciężkich i gorących przedmiotów.
  8. Stołów nie należy stawiać na mokrej powierzchni np. mokre dywany, podłogi i suszyć na nich mokrej odzieży, ręczników itp
  9. Ostre, szorstkie lub ciężkie przedmioty mogą spowodować uszkodzenia, wgniecenia, zarysowania na blatach drewnianych. Uwaga na pazury i żeby zwierząt domowych mogą uszkodzić stół.
  10. W celu zabezpieczenia powierzchni blatów stosować nieodbarwiające podkładki, serwetki itp. 
  11. Długotrwałe i miejscowe działanie siły może spowodować odkształcenia elementów mebli.
  12. Rozlane płyny należy wytrzeć do sucha,  ich przedostanie się do miejsc trudnodostępnych np. między elementy drewniane może spowodować nieodwracalne zmiany lub uszkodzenia.
  13. Nie przesuwać stołu, w celu przestawienia złapać za spodni element konstrukcyjny stołu ( nie łapać za blat) podnieść stół do góry i w dwie osoby przenieść w nowe miejsce. 
  14. Przemieszczanie stołu w stanie rozłożonym za płyty wierzchnie grozi ich uszkodzeniem.
  15. Opieranie się całym ciężarem ciała na krawędź blatu może spowodować utratę stabilności mebla lub jego uszkodzenie.
  16. Niektóre stoły zawierają w swojej konstrukcji elementy o przekroju kwadratowym/ prostokątnym oraz metalowe (prowadnice, blachy podtrzymujące, śruby, zapinki itp.) dlatego należy zachować szczególną uwagę podczas kontaktu małych dzieci z meblem.
  17. W przypadku podłóg podatnych na zarysowania wskazane jest zastosowanie podkładek ochronnych pod meble. Możesz je kupić w sklepie budowlanym.
  18. Stoły nie mogą służyć do zabaw dla dzieci. 

Pielęgnacja

  1. Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego, płyty stołów oklejonych okleiną naturalną i sztuczną, stoły malowane, lakierowane, oraz powierzchnie szklane należy czyścić suchą ściereczką. Zabrudzone powierzchnie przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie niezwłocznie wysuszyć przez wytarcie miękką suchą tkaniną. W przypadku wyraźnego zabrudzenia (zatłuszczenia) powierzchni mebli można zastosować do czyszczenia roztwór przygotowany z wody i kilku kropel zwykłego środka do mycia naczyń, a następnie niezwłocznie osuszyć powierzchnię przez wytarcie suchą miękką tkaniną. Niewskazane jest moczenie dużą ilością wody
  2. Powłoka lakiernicza i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  3. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, twarda gąbka, szczotki druciane, papier ścierny, dłuta itp.
  4. Odradza się stosowania chemicznych środków do konserwacji mebli, jak również środków zawierających silikony lub woski albo substancje będące ich pochodnymi, ich stosowanie może negatywnie oddziaływać na wygląd i stan powierzchni mebla.
  5. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli. Luzy w połączeniach mebli należy niezwłocznie likwidować poprzez dokręcenie śrub, wypoziomowanie.
  6. Okresowo należy sprawdzać stoły czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

 

Instrukcja użytkowania - MATERACE

Przeznaczenie

  • Materac należy stosować zgodnie z przewidzianym zastosowaniem oraz ze wskazówkami i zaleceniami podanym w niniejszej instrukcji
  • Materac przeznaczony jest do nieprzerwanego stosowania nie dłużej niż 24 godziny, w przypadku konieczności dłuższego użytkowania należy przewietrzyć materac
  • W przypadku osób ze skórą wrażliwą, podatną na podrażnienia lub uczulenia, należy zastosować bawełniane prześcieradło
  • Nasze materace nie są przeznaczone dla osób mających problemy ze skórą, kręgosłupem, deformacjami stawów i urazami głowy. Również nie są przeznaczone dla osób leżących długotrwale na łóżkach z przyczyn zdrowotnych 

Warunki użytkowania

  1. Należy właściwie dopasować rozmiar materaca do rozmiaru łóżka/ramy łóżka. Nie można dopuszczać do deformacji wyrobu poprzez jego zginanie, lub jakiekolwiek inne działanie, które może doprowadzić do zmiany kształtu wyrobu
  2. W przypadku materacy dwustronnych, aby zapewnić ich prawidłowe działanie oraz wydłużyć ich użyteczność, należy okresowo co 3 miesiące przewracać materac na druga stronę.
  3. Nie można doprowadzić do zawilgocenia lub przemoczenia wyrobu. Należy stosować nieprzemakalne podkłady, w celu zabezpieczenia przed zawilgoceniem lub przemoczeniem wyrobów.
  4. W przypadku uszkodzenia, deformacji wyrobu lub stwierdzenia niemożliwych do usunięcia zabrudzeń, należy wymienić materac lub jego zabrudzony element/komponent na nowy.
  5. Produkt do zastosowania wyłącznie wewnątrz budynków. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
  6. Materace należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci 
  7. Materac nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  8. Nie należy na materacu stawać, skakać, rzucać się, biegać itp.
  9. Pazury, zęby zwierząt i ostre przedmioty mogą uszkodzić produkt.
  10. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę pokrowca materaca. Dlatego nie należy dawać mokrych tkanin na materac. 
  11. Materace piankowe z czasem ulegają wgnieceniu i zmniejszają swoją wysokość. W tym celu należy wymienić materac piankowy na nowy. 

Pielęgnacja

  1. W celu zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem należy stosować ochraniacz – nakładkę higieniczną.
  2. W przypadku zamoczenia lub zabrudzenia pokrowca należy pokrowiec wyprać jeśli jest zdejmowany. 

Informacje ogólne:

  1. Nasze materace do transportu są zabezpieczone w standardową folię. 
  2. Z uwagi na duże gabaryty, materac może przyjść złożony w pół
  3. Materace posiadają odręczny napis na folii mówiący o modelu.
  4. Produkujemy standardowe materace, nie są to materace dla osób z chorobami skóry, chorobami kręgosłupa, osób które długotrwale leżą na łóżkach z przyczyn zdrowotnych. 

Instrukcja użytkowania - TOALETKI KOSMETYCZNE

Przeznaczenie

  • Toaletki kosmetyczne przeznaczone są do przechowywania biżuterii, kosmetyków w zamykanych pudełkach I małych przyrządów do pielęgnacji jak np grzebień. Służą jako stanowisko do wykonywania codziennego makijażu, do upinania, czesania włosów i wykonywania codziennych rytuałów pielęgnacyjnych dla osób dorosłych. Toaletki posiadające lustra powinny być chronione przed dziećmi. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.

Warunki użytkowania

  1. Toaletki są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków.
  2. W temperaturze od 10 do 35 stopni i wilgotności względnej powietrza 40-70%
  3. Toaletki kosmetyczne należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci, deszczu i alkoholu.
  4. Toaletki nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metra do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  5. Toaletki kosmetyczne należy ustawiać na twardej i równej powierzchni.
  6. Należy chronić toaletki kosmetyczne posiadające lustra przed dziećmi. 
  7. Nie należy na toaletkach układać ciężkich i gorących przedmiotów.
  8. Toaletki kosmetyczne nie należy stawiać na mokrej powierzchni np. mokre dywany, podłogi i suszyć na nich mokrej odzieży, ręczników itp
  9. Ostre, szorstkie lub ciężkie przedmioty mogą spowodować uszkodzenia, wgniecenia, zarysowania na elementach mebla.
  10. Uwaga na pazury i żeby zwierząt domowych mogą uszkodzić produkt
  11. Długotrwałe i miejscowe działanie siły może spowodować odkształcenia elementów mebli.
  12. Rozlane płyny należy wytrzeć do sucha, ich przedostanie się do miejsc trudnodostępnych np. między elementy drewniane może spowodować nieodwracalne zmiany lub uszkodzenia.
  13. Nie należy przesuwać toaletki kosmetycznej, w celu przestawienia złapać za spodni element konstrukcyjny (nie łapać za blat) podnieść do góry i w dwie osoby przenieść w nowe miejsce. 
  14. Przemieszczanie toaletki z wysuniętymi szufladkami grozi ich uszkodzeniem.
  15. Opieranie się całym ciężarem ciała na krawędź może spowodować utratę stabilności mebla lub jego uszkodzenie.
  16. Niektóre toaletki zawierają w swojej konstrukcji elementy o przekroju kwadratowym/ prostokątnym oraz metalowe (prowadnice, blachy podtrzymujące, śruby, zapinki itp.) dlatego należy zachować szczególną uwagę podczas kontaktu małych dzieci z meblem.
  17. W przypadku podłóg podatnych na zarysowania wskazane jest zastosowanie podkładek ochronnych pod meble. Możesz je kupić w sklepie budowlanym.
  18. Toaletki kosmetyczne nie mogą służyć do zabaw dla dzieci. 

Pielęgnacja

  1. Toaletki należy czyścić suchą ściereczką. Zabrudzone powierzchnie przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie niezwłocznie wysuszyć przez wytarcie miękką suchą tkaniną. W przypadku wyraźnego zabrudzenia (zatłuszczenia) powierzchni mebli można zastosować do czyszczenia roztwór przygotowany z wody i kilku kropel zwykłego środka do mycia naczyń, a następnie niezwłocznie osuszyć powierzchnię przez wytarcie suchą miękką tkaniną. Niewskazane jest moczenie dużą ilością wody
  2. Powłoka lakiernicza i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  3. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, twarda gąbka, szczotki druciane, papier ścierny, dłuta itp.
  4. Odradza się stosowania chemicznych środków do konserwacji mebli, jak również środków zawierających silikony lub woski albo substancje będące ich pochodnymi, ich stosowanie może negatywnie oddziaływać na wygląd i stan powierzchni mebla.
  5. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli. Luzy w połączeniach mebli należy niezwłocznie likwidować poprzez dokręcenie śrub, wypoziomowanie.
  6. Okresowo należy sprawdzać stoły czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.
  7. Lustro toaletki przecierać miękką szmatką z płynem przeznaczonym do czyszczenia luster. 

Instrukcja użytkowania - Sofy i narożniki

Trwałość produktów zależy od sposobu jego użytkowania, przechowywania, regularnej konserwacji, serwisowania i czyszczenia. Nie należy korzystać z sofy i narożnika jeśli jest on uszkodzony, lub jakiś z elementów nie działa poprawnie. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli.  Sofa i narożniki są dostarczane w stanie rozłożonym, należy złożyć mebel we własnym zakresie.

Przeznaczenie

  • Sofy i narożniki służą do siedzenia i wypoczynku. Modele posiadające leżankę mogą służyć jako miejsce do krótkotrwałego spania. Pojemniki na pościel służą wyłącznie do przechowywania pościeli.
  • Produkty tworzone na indywidualne zamówienie, nie podlegają zwrotowi. 

Regularna konserwacja

  1. Przed każdym użyciem sofy i narożnika należy sprawdź jego stan (czystość, pęknięcia, uszkodzenia części strukturalnych, itp). 
  2. Sprawdzić prawidłowość funkcjonowania elementów ruchomych pod względem zużycia i przerwania.
  3. W przypadku sof i narożników z podnoszonym stelażem, należy okresowo sprawdzać działanie siłowników podnoszących stelaż. W razie stwierdzenia nieprawidłowości należy zgłosić sprawę do producenta. Po upływie terminu gwarancji wymienić siłownik na nowy.

Warunki użytkowania

  1. Sofy i narożniki powinny być przechowywane wyłącznie w suchych pomieszczeniach (od + +5 °C do + +40 °C) przy wilgotności względnej powietrza: 30–70%.
  2. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie może spowodować wgniecenia materiału i pianki. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  3. Sofy i narożniki należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wilgoci i deszczu
  4. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1,5 metr do czynnych źródeł ciepła jak 
    grzejniki, piece, kominki, farelki, piecyki, kominki ekologiczne itp.
  5. Sofy i narożniki należy ustawiać na twardej i równej powierzchni. Nie wolno ich ustawiać do góry nogami i na boku. 
  6. Bezwzględnie, nigdy nie należy chodzić, biegać, skakać, stawać na głowie, rzucać się, umieszczać ciężkich elementów np. lodówka 
  7. Sofy i narożniki posiadające podnoszony stelaż powinny być bezwzględnie chronione przed dziećmi. Stelaż podnoszony na siłownikach gazowych i na sprężynie nigdy nie powinien być używany przez dzieci.
  8. Siadanie na zagłówku może uszkodzić mebel.
  9. Na Sofach i narożnikach nie należy wieszać torebek, odzieży, siatek z zakupami itp. może to spowodować zabrudzenie materiału.
  10. Pazury i zęby zwierząt mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia.
  11. Sofy i narożniki drewniane posiadają prostokątne krawędzie należy je zabezpieczyć przed dziećmi
  12. Materiały i tkaniny barwiące np. jeans mogą farbować tkaninę obicia. Szczególnie narażone są jasne kolory i skóry. Dlatego nie należy siadać w wilgotnych i mokrych ubraniach i wieszać mokrych tkanin zwłaszcza na sofach i narożnikach tapicerowanych.
  13. Jeśli posiadasz w domu podłogi podatne na zarysowanie zalecamy zastosowanie podkładek ochronnych pod nóżki. Możesz je kupić w markecie budowlanym.
  14. Prawidłowo skręcone według instrukcji i użytkowane zgodnie z zaleceniami Sofy i narożniki są trwałe.
  15. Sofy i narożniki nie mogą służyć do zabaw dla dzieci
  16. Jeśli Sofy i narożniki stoją nie używane, należy zapewnić im opakowanie np. folię która chroni je przed (np. słoną wodą, morskim powietrzem, piaskiem, pyłem).
  17. Sofy i narożniki można podnosić, chwytając wyłącznie za stałe elementy. 
  18. Podczas demontażu: wszystkie śruby i trzpienie mocujące ponownie umieścić na swoich miejscach i wszystkie elementy potrzebne do zmontowania przechowywać w jednym miejscu 

Pielęgnacja

  1. Sofy i narożniki należy czyścić suchą ścierką. przy większych zabrudzeniach przetrzeć lekko wilgotną ścierką bez środka czyszczącego, po czym wytrzeć do sucha.
  2. Wszystkie części ażurowe i tapicerowane należy odkurzyć odkurzaczem ustawionym na najmniejszą moc ssania i w razie potrzeby przetrzeć miękką szczoteczką.
  3. Powłoka lakiernicza, chromowana i malowane elementy nie są odporne na działanie mocnych detergentów, środków zawierających substancje ścierające, rozpuszczalniki, wybielacze, środki chemiczne różnego pochodzenia. Ich użycie może spowodować odbarwienie, odpadnięcie, wybrzuszenie i uszkodzenie powłoki lakierniczej i malarskiej.
  4. Powłoka lakiernicza nie jest odporna na narzędzia i przedmioty o ostrych krawędziach np czyścik, noże, gąbki do mycia ze ścierakiem, szczotki druciane, dłuta itp.
  5. Sofy i narożniki zawierające części wykonane z pianek powlekanych tkaniną tapicerską typu welur, ekoskóra, sawana, velutto i inne należy unikać mocnego zabrudzenia. Próby czyszczenia zabrudzeń mogą powodować utratę pierwotnego wyglądu tapicerki. Do czyszczenia tapicerki należy używać wyłącznie specjalistycznych preparatów do tego przeznaczonych. Ważne, aby przed zastosowaniem preparatu wykonać próbkę na mało widocznym miejscu i sprawdzić jak się zachowuje tapicerka. 
  6. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.
  7. Okresowo należy sprawdzać Sofy i narożniki czy nie mają żadnych uszkodzeń w konstrukcji powstałych w wyniku nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego użytkowania.

Informacje ogólne

  1. Sofy i narożniki tkaninami takimi jak welur, ekoskóra, sawana, velutto moga występować wgniecenia i ślady materiałów pakowych służących do zabezpieczenia produktu na czas transportu. Po rozpakowaniu należy odczekać 72 godziny, a jeśli ślad nie zejdzie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
  2. W meblach występuje stopniowe rozciąganie się i fałdowanie materiałów tapicerskich.
  3. W produktach tapicerowanych skórami naturalnymi mogą wystąpić nierówności powierzchni, różnice w odcieniach, blizny i otarcia.
  4. Zamki błyskawiczne użyte w tapicerkach są ułatwieniem technologicznym i nie służą do zdejmowania pokrowca i odpinania tapicerki.
  5. Niektóre Sofy i narożniki posiadają specjalne gumowe, lub plastikowe zaślepki na śruby. Elementy są małe i należy je chronić przed małymi dziećmi.
  6. Naturalnymi cechami zużycia mebli są wgniecenia pianki, wypłowienie skóry, wybłyszczenia, przetarcia, zarysowania nóżek, zabrudzenia i fałdy materiału.
  7. Efekt pillingu i mechacenia tkanin jest procesem naturalnym i niemożliwym do całkowitego wyeliminowania.
  8. Przy zahaczeniu tkaniny istnieje możliwość wyciągnięcia przędzy.
  9. Efekt mienienia, cieniowania tkaniny jest naturalnym zjawiskiem, szczególnie w przypadku dzianin typu velvet.
  10. Zaleca się unikać mocnych punktowych napięć na powierzchnię tkaniny, które mogą skutkować rozchodzeniem się tkaniny, nieodwracalnym naciągnięciem, rozdarciem tkaniny.
  11. Ze względów technologicznych odcień tkaniny może różnić się od próbki prezentowanej w katalogu o jeden, czasem nawet dwa tony barwy.
  12. Tkanina pokryta specjalna warstwą ochronna, tworzącą hydrofobową powłokę zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów. Zapobiega to natychmiastowemu absorbowaniu wody przez tkaninę, sprawiając że ciecz skrapla się na powierzchni materiału. Dzięki temu mamy czas na to, aby przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika papierowego , delikatnie odsączyć rozlaną ciecz.
  13. Migracja barwników z tkanin o kolorach intensywnych i ciemnych na jasne jest nieunikniona i jest naturalnym zjawiskiem. Działanie promieni UV i źródeł ciepła może spowodować zmiany kolorystyczne tkaniny (dotyczy to zwłaszcza intensywnych kolorów).

Instrukcja użytkowania - MEBLE OGRODOWE, KOSZE OGRODOWE, ŁÓŻKA OGRODOWE, LEŻAKI

Trwałość produktów zależy od sposobu jego użytkowania, przechowywania, regularnej konserwacji, serwisowania i czyszczenia. Nie należy korzystać z mebli ogrodowych jeśli są uszkodzone lub jakiś z elementów nie działa poprawnie. Producent nie ponosi odpowiedzialności korzystanie ze sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem, instrukcją jak również w przypadku niewłaściwej konserwacji i czyszczenia mebli. Ważne: W meblach z technorattanu, które zostały pozostawione na intensywne działanie promieni słonecznych, wysokiej bądź niskiej temperatury może dojść do deformacji mebla, uszkodzeń struktury materiału.

Przeznaczenie

  • Meble ogrodowe służą do siedzenia i wypoczynku na zewnątrz w sezonie letnim dla osób dorosłych.
  • Po sezonie meble powinny być oczyszczone i przechowywane w suchym miejscu o temperaturze dodatniej.
  • Meble ogrodowe fotel przeznaczone są do siedzenia jednej osoby.
  • Meble ogrodowe typu sofa 2 osobowa przeznaczone są do siedzenia dla 2 osób.
  • Meble ogrodowe typu sofa 3 osobowa przeznaczone są do siedzenia dla 3 osób.
  • Stolik ogrodowy przeznaczony jest do spożywania posiłków, czytania książki.
  • Fotel ogrodowy wiszący 1 osobowy przeznaczony jest do siedzenia dla 1 osoby. Obciążenie maksymalne do 130 kg.
  • Fotel ogrodowy wiszący 2 osobowy przeznaczony jest do siedzenia dla 2 osób. Obciążenie maksymalne do 210 kg.
  • Leżak ogrodowy przeznaczony jest do leżenia dla 1 osoby. Obciążenie maksymalne do 150 kg.
  • Łóżko ogrodowe przeznaczone jest do leżenia siedzenia 1-3 osób. Maksymalne obciążenie do 250 kg.

Konserwacja

  1. Meble z technorattanu lub metalowe, w przypadku pojawienia zabrudzeń najlepiej przecierać lekko wilgotną szmatką lub zastosować rozcieńczony w ciepłej wodzie łagodny środek myjący np. płyn do mycia naczyń a następnie wytrzeć do sucha.
  2. Do czyszczenia nie należy używać środków, gąbek, szczotek i innych produktów do czyszczenia mających powierzchnię ścierną, która może uszkodzić technorattan, lub elementy plastikowe i metalowe.
  3. Meble ogrodowe które są pokryte materiałem czyścimy odkurzaczem, ustawionym na małą moc. Do czyszczenia materiału należy używać delikatnych ssawek ssących. 
  4. Aby zapobiec rozszerzeniu się zabrudzenia należy czyścić plamę od jej zewnątrz do środka.
  5. Chcąc wyczyścić tkaninę tapicerki powinniśmy kupić specjalny środek do tego przeznaczony.
  6. Elementy polakierowane powinniśmy chronić przed zarysowaniem i obiciem.
  7. Jeśli na metalowych elementach zauważymy rdzę, należy ją oczyścić i zabezpieczyć to miejsce silikonem, farbą bądź lakierem do metalu, po uprzednim wykonaniu próby.
  8. Po sezonie, lub jeśli meble nie będą użytkowane najlepiej od razu je wyczyścić i schować do suchego i zadaszonego pomieszczenia. Meble ogrodowe należy przechowywać w miejscu o dodatniej temperaturze, nie koniecznie ogrzewanym.
  9. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu należy upewnić się czy wszystkie elementy mocujące są dokręcone i czy meble są sprawne. 

Warunki użytkowania

  1. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 2 metrów do czynnych źródeł ciepła jak grille, ogniska, biokominki, kominy itp
  2. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 2 metrów do obiektów, które nie są czynnymi źródłami ciepła, ale nagrzewają się przez promieniowanie słoneczne np. Bramy, ogrodzenia, rzeźby metalowe, metalowe kule ozdobne itp.
  3. Nie należy opierać i kłaść na meble z technorattanu przedmiotów, które mogą nagrzać się do wysokich temperatur pod wpływem promieniowania słonecznego np. metalowych sztućców, metalowych misek, popielniczek itp.
  4. Nie należy siadać na rozgrzane meble, może to rozciągnąć technorattan i uszkodzić mebel
  5. Jeśli w zakupionych meblach ogrodowych producent przewidział poduszki, należy siadać na meble kiedy poduszki są zainstalowane na meblach. Siadanie bez poduszek może rozciągnąć technorattan.
  6. Materiał z którego są uszyte pokrowce jest materiałem o podwyższonej odporności na wodę. Jednak nie jest to materiał 100% wodoszczelny i należy schować poduszki i pokrowce przed intensywnymi opadami deszczu.
  7. Należy chronić meble ogrodowe przed działaniem intensywnego wiatru, zbyt silne powiewy mogą uszkodzić, lub przewrócić mebel stwarzając zagrożenie dla mienia i ludzi. Dlatego w przypadku otrzymania ostrzeżeń o możliwości wystąpienia niebezpiecznych warunków pogodowych, należy skutecznie zabezpieczyć meble, lub schować do pomieszczenia.
  8. Meble ogrodowe należy ustawiać pod zadaszeniem np. markiza, wyłącznie na twardej i równej powierzchni. Nie należy stawiać ich na trawie, gołej ziemi, żwirach, korze, piasku innych luźnych nawierzchniach i w wodzie. 
  9. Meble ogrodowe z technorattanu na konstrukcji metalowej należy chronić przed działaniem deszczu i zalaniem. 
  10. Po dostarczeniu przesyłki produkt powinien być wyciągnięty z kartonów i opakowań w ciągu 72 godzin. Długotrwałe przetrzymywanie produktu w kartonie i jego przesuwanie może spowodować uszkodzenia produktu. Zalecamy sprawdzić towar przy kurierze.
  11. Na meblach ogrodowych nie należy umieszczać ciężkich elementów np. kamieni, wiader, cegieł itp
  12. Mebli ogrodowych nie należy podpalać, kleić, spawać.
  13. Siadanie na zagłówku fotela, lub sofy może uszkodzić mebel.
  14. Pazury i zęby zwierząt mogą uszkodzić produkt. Również ostre przedmioty, wystające guziki, nity, breloczki i klucze mogą spowodować uszkodzenia materiału siedziska, lub nieodwracalne wgniecenia.
  15. Meble ogrodowe posiadające ostre krawędzie i szklane blaty powinny być zabezpieczone przed dziećmi.
  16. Meble ogrodowe nie mogą służyć jako zabawka dla dzieci i zwierząt.
  17. Jeśli meble ogrodowe stoją nie używane, należy zapewnić im opakowanie np. folię która chroni je przed warunkami atmosferycznymi (np. słoną wodą, morskim powietrzem, piaskiem, pyłem, słońcem). Najlepszym rozwiązaniem to schowanie do suchego pomieszczenia.
  18. Meble ogrodowe można podnosić, chwytając wyłącznie za stałe elementy. 
  19. Podczas demontażu: wszystkie śruby i trzpienie mocujące ponownie umieścić na swoich miejscach i wszystkie elementy potrzebne do zmontowania przechowywać w jednym miejscu. 

Próbki materiałów

Próbka materiału to mały kawałek tkaniny ok. 1x1 cm wycięty ręcznie przez pracownika sklepu z wzornika tkanin przesłanego przez producenta
Próbka wysyłana jest w standardowych kopertach kurierskich 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium