EMWO Meble
Jak ustawić łóżko w sypialni?
Jak ustawić łóżko w sypialni?

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Zdecydowanie łóżko jest najważniejszym meblem w naszej sypialni. Wyjątkowo piękne i praktyczne zagwarantuje nam nie tylko błogi sen, ale również będzie ozdobą dzięki której, nasza sypialnia stanie się niezwykle stylowa.

Aranżując przestrzeń w naszej sypialni, musimy również zadbać o inne elementy wyposażenia takie jak toaletka kosmetyczna, komoda czy wygodny, miękki fotel. Przestrzeń w naszej sypialni powinna być spójna i uporządkowana, idealnie spójna z naszymi oczekiwaniami. Dzięki temu, szybko osiągniemy stan relaksu, co zagwarantuje nam zdrowy i regenerujący sen oraz poranki pełne nowej energii. Jeśli więc zastanawiasz się, jak ustawić łóżko w sypialni- skorzystaj z naszych propozycji.

Łóżko małżeńskie- centralny punkt sypialni

W związku z tym, że łóżko w sypialni jest jej centralnym punktem, powinniśmy ustawić je w odpowiednim miejscu, tak by jeszcze bardziej wyeksponować jego walory i podkreślić funkcję jaką prezentuje pomieszczenie. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest ustawienie łóżka przy ścianie, tuż obok okna, z dostępem do łóżka z trzech stron.

Obszerne okno, czy też przeszklone wyjście na taras powinniśmy wyposażyć w rolety albo zasłony zaciemniające. Niezwykle istotnym elementem jaki powinniśmy spełnić w sypialni, jest wyeliminowanie źródeł światła, tak by w czasie naszego snu panowała ciemność. Wspomaga to produkcję melatoniny oraz znacząco poprawia jakość snu.

Parapet okienny może stać się znakomitym miejscem na ustawieni roślin doniczkowych, które warto mieć w swojej sypialni. Zielone liście wyglądają niezwykle efektownie oraz wprowadzają do wnętrza naszej sypialni element natury, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz łagodzi stres. Jeśli jesteśmy posiadaczami wyjątkowo obszernego parapetu możemy urządzić sobie na nim kącik do relaksu z wygodnym siedziskiem i miękkimi poduszkami, na którym każdy zimowy poranek z pewnością będzie wyjątkowy. Będziemy mogli wygodnie rozsiąść się i spoglądać na widoki za oknem popijając gorącą herbatę czy czytając lekturę. 

Toaletka kosmetyczna obok łóżka

Każda kobieta doceni bez wątpienia funkcjonalność toaletki kosmetycznej. Możemy zrobić przy niej makijaż, schować kosmetyki czy też wyeksponować na blacie fantazyjne flakony z ulubionymi perfumami. Nie bez znaczenia są także stylowe formy jakie przybierają obecnie toaletki kosmetyczne. Na szczególną uwagę zasługują szczególnie te w stylu loftowym. Warto więc ustawić łóżko w taki sposób, by obok znalazło się odpowiednio dużo miejsca na toaletkę kosmetyczną oraz wygodne siedzisko do niej. 

Sypialnia w salonie- żaden problem!

Kiedy mała ilość przestrzeni zmusza nas do urządzenia sypialni w salonie, wcale nie musimy spać na rozkładanym narożniku. Możemy postawić za zaaranżowanie kącika sypialnianego w rogu naszego pokoju dziennego. Świetnie sprawdzi się do tego zasłaniana pionowa roleta imitująca ściankę działową czy też drewniana półka, na której możemy dodatkowo ustawić zdjęcia, kwiaty i pamiątki.

Stara, chińska sztuka urządzania wnętrz Feng- shui również może okazać się przydatna w urządzaniu idealnej sypialni. Według jej założeń odpowiedni dobór mebli oraz ich ustawienie wpływa na przepływ energii. Nasze łóżko nie powinno być skierowane „stopami” w stronę drzwi, ponieważ tworzy się wówczas „tunel powietrzny” blokujący energię i zakłócający sen. Wezgłowie łóżka powinno być ustawione pod ścianą oraz powinniśmy mieć swobodny dostęp do łóżka z obu stron. Naszym zdaniem, warto spróbować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium